Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
BEMOWO - WARSZAWA

Bemowo przyjęło swą nazwę od generała Józefa Bema dowódcy powstania listopadowego. Na tę zachodnią dzielnicę Warszawy składa się 10 rejonów. Na terenie Bemowa znajduje się lotnisko tzw. trawiaste, częściowo wybetonowane, obecnie w pewnej części przekształcone w tereny zabudowane – z tego względu najprawdopodobniej zostanie zlikwidowane. Kolejnym powodem, dla którego lotnisko Bemowo nie może istnieć, jest liczba katastrof małych samolotów startujących z niego oraz kolidowanie z ruchem nad Okęciem. Najciekawszym rejonem Bemowa jest park leśny – doskonałe miejsce wypoczynku – ostatnio, jak większość takich miejsc w Polsce, zaśmiecone. Zabytki stanowią forty wchodzące w skład dawnej Twierdzy Warszawa, wybudowanej przez wojska Carskiej Rosji pod koniec XIX wieku. Gęstość zaludnienia to ponad 4 tysiące ludzi na każdy kilometr kwadratowy, więc nie ma mowy o prywatności.


MAPA BEMOWO - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie