Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
BIAłOłęKA - WARSZAWA

Białołęka jest północną dzielnicą Warszawy, do 2002 roku gmina, obecnie przyłączona do stolicy. Uważana za sypialnię Warszawy, obecnie najprężniej rozwijająca się pod względem budownictwa domów jednorodzinnych. Zaletą Białołęki jest ogromna ilość terenów zielonych (Park Henrykowski, Picassa) oraz kilka zieleńców i kwietników. Dzielnica proponuje swoim mieszkańcom różne rozrywki – ścieżki rowerowe, Kanał Żerański, będący rajem dla wędkarzy oraz zespół pałacowo-parkowy w Tarchominie, który składa się z XVIII-wiecznego dworu i pałacu z początku XIX wieku, wybudowanego przez Tadeusza Mostowskiego. Tereny Białołęki to również siedziby wielu firm produkcyjnych: Coca-Cola, L’Oreal, elektrociepłownia Żerań, Polfa Tarchomin S.A. i drukarnia wydawnictwa Agora, żeby wymienić tylko te najbardziej znane. Mimo tak wielkiej obecności przemysłu, Białołęka pozostaje najbardziej zielona Zielnicą Warszawy i jednocześnie najbardziej atrakcyjną sypialnia stolicy.


MAPA BIAłOłęKA - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie