Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
MOKOTóW - WARSZAWA

Mokotów znajduje się w środkowo-południowej części Warszawy po zachodniej stronie Wisły. Jest to najliczniejsza dzielnica Warszawy, w jej skład wchodzą znane w całej Polsce dzielnice: Sadyba, Służewiec i Królikarnia. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej od jej pruskiego właściciela Mokoto lub Mokot, którego imię po raz pierwszy pojawiło się w dokumentach w XIV wieku. Mokotów wypełniony jest terenami zielonymi, prakami i licznymi zbiornikami wodnymi – największe z nich to jeziorko Czerniakowskie, wchodzące w skład miejskich rezerwatów przyrody. Na terenie Mokotowa można spotkać różnorodną zabudowę mieszkalną, od rezydencji obecnie zajmowanych przez ambasady, po wieżowce z wielkiej płyty. Specjaliści uznają, że właśnie na terenie Mokotowa znajduje się najwięcej nowoczesnych apartamentowców. Obecnie nawet dawna dzielnica przemysłowa – Służewiec, zamienia się w okolicę handlowo-biurową. Również na terenie Mokotowa znajdują się forty Twierdzy Warszawa, są to: Fort M „Mokotów”, Fort VIIA „Służewiec”, Fort Tsche „Piłsudskiego”, Fort IX „Czerniakow, obecnie siedziba Muzeum Wojska Polskiego oraz Fort X „Augustówka”. Do najciekwaszych obiektów Mokotowa należą Pałac Szustra i Królikarnia. Swoje siedziby mają Telewizja Polska, Polskie Radio, Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, Szkoła Główna Handlowa, Biblioteka Narodowa i in.


MAPA MOKOTóW - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie