Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
OCHOTA - WARSZAWA

Ochota należy do najmniejszych dzielnic Warszawy, uniknęła zniszczeń wojennych, dzięki czemu na jej terenie znajduje się wiele zabytkowych kamienic. Jej nazwa pochodzi najprawdopodobniej od nazwy sutereny „Ochota”, która znajdowała się przy ulicy Kaliskiej 1. Dawniej Ochota wchodziła w skład królewskiej wsi Wielka Wola, a rozwinęła się dzięki dużej ilości ważnych dróg krajowych. Na terenie Ochoty powstały dwa ważne i zmieniające charakter dzielnicy obszary – Kampus Ochota, będący skupiskiem instytucji naukowych i akademickich oraz Ochota Office Park, grupująca siedziby firm komercyjnych i dwa wielkie centra handlowe.


MAPA OCHOTA - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie