Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
PRAGA PółNOC - WARSZAWA

Praga Północ jest produktem ubocznym po wielu podziałach i przetasowaniach w ramach gmin podwarszawskich i dzielnic. Nazwa, podobnie jak w przypadku jej południowej koleżanki, pochodzi od słowa prażyć. Obecnie Praga Północ, niegdyś uznawana za jedną z najmniej bezpiecznych dzielnic, staje się miejscem modnym. Proces rewitalizacji starych części dzielnicy, sprawia że odzyskuje przedwojenny blask i staje się pożądana lokalizacją. Do interesujących miejsc w tej dzielnicy należy główny plac Starej Pragi – Plac Wileński, w którego pobliżu znajduje się prawosławna cerkiew Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny. Osiedle Nowa Praga to z kolei przykład socrealistycznej architektury. Na Pradze Północnej znajduje się miejskie ZOO oraz fabryka FSO.


MAPA PRAGA PółNOC - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie