Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
PRAGA POłUDNIE - WARSZAWA

Praga Południe to jedna z dwóch najbardziej znanych dzielnic stolicy. Jest jedną z tych części miasta, które zostały dołączone stosunkowo późno – dlatego w zabudowie dzielnicy dominują wille oraz budynki pamiętające zaledwie początki XX wieku. Najbardziej znaną częścią dzielnicy jest Saska Kępa, wspominana w piosence Agnieszki Osieckiej, znanej mieszkanki Pragi. Saska Kępa stanowi siedzibę wielu ambasad. Nazwa Praga nie pochodzi bynajmniej od Nazwy stolicy Czech, a od słowa prażyć i pierwotnie odnosiła się do miejsca wyprażonego, wypalonego. Dla mieszkańców Pragi Południe najlepszym miejscem relaksu jest Park Skaryszewskiego z Jeziorkiem Kamionkowskim, przez wielu uważany za odpowiednik paryskiego Ogrodu Saskiego. Na terenie tej dzielnicy znajduje się Rezerwat Przyrody Olszynka Grochowska zajmujący ponad 56 km2 powierzchni.


MAPA PRAGA POłUDNIE - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie