Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
URSYNóW - WARSZAWA

Ursynów jest najdalej na południe wysunięta dzielnicą Warszawy. Ursynów może pochwalić się wysokim wykształceniem swoich mieszkańców – jedna trzecia ma wykształcenie wyższe, a ponad połowa średnie. Do niedawna ta niegdyś należąca do Mokotowa dzielnica była jedynie sypialnią. Obecnie dzięki rozwojowi sektora handlowo-usługowego zmienia swój charakter, a dodatnio wpływa jeszcze obecność wyższych szkół niepaństwowych. Nazwa Ursynów pochodzi od drugiego imienia Juliana Ursyna Niemcewicza, niegdyś posiadającego dobra w tej okolicy. Na terenie Ursynowa znajduje się rezerwat przyrody Las Kabacki oraz Dąb Mieszko, Fort VII Służew, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Ogród Botaniczny PAN, Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie oraz inne.


MAPA URSYNóW - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie