Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
WILANóW - WARSZAWA

Wilanów, dawniej Milanów, został rozsławiony przez Jana III Sobieskiego, a swoją obecna nazwę wziął właśnie od wybudowanej przez Króla Villa Nova. Jest to bodaj najsłynniejsza dzielnica w Polsce, a Pałac w Wilanowie jest znany na całym świecie. Obecnie znajduje sie tam muzeum z bogatymi zbiorami sztuki, muzeum plakatu i odbywają się, przede wszystkim altem, muzyczne spotkania. Dotychczas Wilanów był gminą podwarszawską, od 2002 roku jest częścią stolicy i tym samym powoli wzrasta gęstość zaludnienia, która dotychczas była najmniejsza w całej Warszawie. W skład Wilanowa wchodzą również rezerwaty przyrody, w tym interesujące Wyspy Zawadowskie.


MAPA WILANóW - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie