Mapa Warszawy

www.mapy.warszawa.pl dokładne mapy dzielnic Warszawy
Wpiernicz.pl - chcesz wpiernicz?
WOLA - WARSZAWA

Wola była przemysłową dzielnicą Warszawy, obecnie jest przebudowywana, stare budynki są burzone, rzadziej remontowane. W ten sposób powstają luksusowe apartamentowce – dawna Fabryka Koronek na Powązkach, muzea – Muzeum Przemysłu w Fabryce Norblina, Muzeum Gazownictwa w starej gazowni oraz Muzeum Powstania Warszawskiego w starej elektrowni tramwajowej. Wola jest znana przede wszystkim na historyczne wydarzenia związane z polami wolskimi, gdzie odbywały sie elekcje królów polskich. Na woli znajdują się cmentarze żydowski, karaimski, dwa obiekty muzułmańskie, luterański, kalwiński, prawosławny oraz katolickie. Oprócz kościołów katolickich, znajduje się również cerkiew oraz główny kościół mormonów. Warto wybrać się na Wolę i zobaczyć, poza zabytkami przemysłowymi, również bogactwo obiektów pałacowych.


MAPA WOLA - WARSZAWA


Reklama


O stronie

Oglądana przez Państwa strona internetowa www.mapy.warszawa.pl powstała w celach informacyjnych, mamy nadzieje ze zostanie ona dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, charakter działania strony jest niekomercyjny a informacyjny!

Portal ten cały czas dynamicznie się rozwija i mamy nadzieję że już niedługo stanie się bardzo dużym źródłem informacji o Warszawie